BİYOGRAFİ

Kilis doğumlu olan Sn. Zehra Meral Dinçşahin, Gaziantep Üniversitesi  Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nden Matematik Öğretmeni olarak mezun olmuştur.

2003’ten bu yana dikkat-özgüven, zihin sadeliği, meslek başarısı, anne-çocuk, aile kategorilerinde danışmanlık yapmakta ve Çözüm “Kendimiz” bünyesinde başdanışman olarak görevini sürdürmektedir.

Bireysel ve grup danışmanlık hizmetlerini, 17 yılı aşkın aktif saha tecrübesiyle ve birikimiyle yenileyerek 5 yıldan beri online olarak sunmaya devam etmektedir.

YouTube , Instagram , Facebook üzerinden gerçekleştirdiği yayınlar ve web sitemiz aracılığıyla gerçekleştirdiği online danışmanlıklar ile geniş kitlelere hitap etmekte, günümüzde sıkça ihtiyaç duyulan aile, çocuk, sosyal hayat, okul, meslek başarısı konuları temelinde başarının püf noktalarını paylaşmaktadır.

Kendi  anlatımıyla, Günlük Yaşantısından Kesitlerle…

“Kişilik ve Şahsiyet Eğitimcisi | Zehra Meral Dinçşahin”

Okumak isteyenler için...

Aşağıda özetledik 🙂

1

Aslında o kadar tatlı bir hayatın içindeyiz ki…😊

Sabahları yataktan fırlayarak kalkıyorum. Canlı, diri, neşeli ve üretken. Her gün 7:00 ile 8:00 arası kahvaltı saatim.

Kahvaltı saatinde, günün değerlendirmesini yapıyor ve yapacağım işleri mutlaka bir önem sırasına koyuyorum. Kendi motivasyonumu kendim sağlıyor, sonrasında işe başlayarak yaptıklarımdan tat alıyorum.

Çalışma arkadaşlarımla beraberken yaşantımızın her alanında bir eğitim mevcut. Hem kendimde yakaladığım hem arkadaşlarımın hayatında gözlemlediğim verimli-verimsiz ne varsa mutlaka eğitime çeviriyorum.

En büyük özelliğim de aslında bu ve bu bana müthiş derecede tat veriyor.

Ekibimizle beraber Sosyal Medya çalışmalarının bizzat içindeyim. Kendi videolarımı kendim düzenliyor ve yeni uygulamalar öğreniyorum. 😊

Ekibimizin amacı, aslında burada birlik ve beraberlik içerisinde her şeyi üreterek sunmak. En tat aldıkları şey… O kadar güzel bir ekibimiz var ki; mutlu, huzurlu, başarılı ve üretken…

Bizde “çalışma saati” diye bir şey yok. Herkes kendi işinin sorumlusu ve sahibi.

Çünkü hayat, o kadar tatlı o kadar yaşanası ki; bize de doğal olarak başarılı, üretken, verimli olmak düşüyor…

8

Gün içerisinde webinarlarımız ve bireysel danışmanlıklarımız yer alıyor.  Sizlerle sohbet etmek, dertleşmek, güzellikleri paylaşmaktan çok zevk alıyorum.  Hepinize çok teşekkür ediyorum yönelttiğiniz sorular için 😊 O sorular benim için o kadar değerli ki…  Hepsine büyük bir önemle; sizin zihninizi rahatlatacak, size fayda sağlayacak ve başarınızı arttıracak şekilde önemle cevap veriyorum.

Mühim bir noktaya da değinelim…

Eksiğimizi ortaya koymanın bizim için problem olduğunu düşünürüz. Aslında eksikler olumsuzluk değil, insanın kendi yapısını tanıyıp keşfetmesidir. Az verimli yönüm, aslında beni engelleyen yönüm. Çok verimli yönüm, beni ilerleten yönüm. İşte bunları, ilgimizi, alakamızı, önemimizi her an kendimize vererek tespit edebiliriz.

Bazen takipçilerimiz iletiyor… Meral Hanım kameranın karşısına geçiyor, orada bizlerle sadece eğitim konularını paylaşıyor. Hayır, aslında kamera arkasında bir hayatım var 😊 O kadar çok hobim var ki!

Bunlardan en önemlisi, yeni yemekler öğrenip uygulamak. Çünkü kendi yemeklerimi kendim, zevkle yapıyor ve her seferinde mutlaka bir yenilik katıyorum. Dışarıdan katkı maddeli ürünleri ise tercih etmiyorum.

Kılık kıyafetime gelince… Yeri gelince kıyafetlerimi kendim dikiyor, yeri gelince özel terzim ile çalışıyorum. Bazen de dışarıdan alışveriş yapıyorum. Bunları yaparken mutlaka ürünün kalitesine ve sağlık açısından değerlendirerek içeriğinin ne olduğuna detaylı bakıyorum. Giyimde modam: “Sade, temiz, rahat” 😊

Temizlik aslında bizim için en önemli şey… Kendi bakımımı, saçımdan tırnağıma kadar kendim uyguluyorum.

“Saç kesiminden” bahsedersek; hayatımda ilk olarak -Pandemi döneminde- saçlarımı birkaç tane video izledikten sonra 😊 kendim kesmeye başladım.

Her şeyin aslında basit olduğunu, insanın yapamayacağı hiçbir şey olmadığını, bu dönemde bir kez daha kendime kanıtlamış oldum.

Yine en önemli hobilerimden biri, çiçek bakımı. Çiçekleri çok seviyorum. Bahçemizde o kadar çok çiçek var ki! Onların bakımı ile ilgileniyorum.  Çiçek dikmeyi, yürüyüşü, doğayı çok seviyorum.

Kitap okumak olmazsa olmazım 😊 Çünkü kitap insanın hem zihnini sadeleştirir hem de yaşantısına dair bilgi almasını sağlar. Tabii ki bahsettiğimiz kitaplar özellikle insanın yaşayışına yön verecek; kendi yapısını keşfetmesine, tanımasına vesile olacak kitaplar…

Onun için, bu noktada çok seçiciyimdir. Zihnimi sadeleştirmek için akşam uyumadan önce mutlaka kitabımı okur o şekilde uykuya geçerim.

Bir eğitimci olarak ise en büyük zevkim, gençlerle iş içinde eğitim yapmak. Kendimde var olan zenginliklerin, yetenek ve vasıfların gençlerde ortaya çıkması için yaptığımız çalışmaların değerini görüyor ve tadını alıyorum.

Hayatın her alanı çok güzel…😊

Yeter ki biz, kendimizi anda yaşayarak hayatın tadını alalım.

Çünkü hayat hem çok tatlı hem de çok kısa…

Hepinize “Kendinizde” yapacağınız yeniliklerle dolu bir yaşam diliyorum!

 

Sevgilerimle

Zehra Meral Dinçşahin | Kişilik ve Şahsiyet Eğitimcisi

HER PLATFORMDA

Bireysel & Grup Danışmanlıklar
Seminerler, konferanslar, forumlar, paneller, söyleşiler...

HER SAHADA

Okullarda, kamu kurumlarında, özel sektör kuruluşlarında, dijitalde...

BASINDA

TV programları, röportajlar, makaleler, köşe yazıları...

SOSYAL MEDYADA

YouTube
Instagram, Facebook...

VİDEO VE RESİMLERLE KISA TUR

Bazı kareleri aşağıda sizin için derledik...

FOX TV – Merve Yıldırım ile Benden Söylemesi

“LGS’de Başarının Püf Noktaları”

Sn. Dinçşahin, LGS’ye girecek öğrenciler ile başarının sırrını paylaşıyor…

Videoyu oynat
BURSA TV – SABAHIN DEMİ

“Çocuğumuza Nasıl İlgi, Alaka, Önem Göstermeliyiz?”

Sn. Dinçşahin, “Sabahın Demi” programında Osman Kenan Çapoğlu’nun konuğu…

Nazım Hikmet Kültür Merkezi

“Aile İçi İletişim”

Çocuk yetiştirmenin püf noktalarını paylaştığımız “Aile İçi İletişim” isimli konferanstan…

BURSA TİCARET VE SANAYİ ODASI

“Kariyer Hayatında Başarı”

BTSO’da gerçekleştirdimiz “Kariyer Hayatında Başarı” isimli konferanstan…

TAN OKULLARI

“Zihin Sadeliği”

Tan Okulları öğretmenleri ile zihnimizi sadeleştirmenin püf noktalarını paylaşırken…

İLKÖĞRETİM OKULLARI

“Sınav Başarısı – Sosyal Sorumluluk Projesi” 

Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Bursa’da birçok ilköğretim okulunda gerçekleştirdiğimiz sınav başarısı seminerleri sonrası…

BURSA KENT KONSEYİ

“Grup Danışmanlık”

Bursa Kent Konseyi bünyesinde düzenlediğimiz meslek, aile, dikkat-özgüven, zihin sadeliği konulu grup danışmanlıklarımızdan…